Úvodní stránka » Aktuality » Tělovýchovná slavnost

Tělovýchovná slavnost

12. 3. 2014 se na naší základní škole konal již 11. ročník tělovýchovné slavnosti.  Program večerního vystoupení byl velmi pestrý. Diváci mohli zhlédnout vystoupení hostů ze Sokola Mostek, školních kroužků, např. mažoretek, karate a Sokola, a především jednotlivých tříd.  Mezi čísly se objevily různé druhy tanců (společenský, moderní, scénický nebo také aerobik ve spojení s velkým gymnastickým míčem), akrobacie (s náčiním nebo tzv. Acrosport) či skladba se světelnými efekty.V rámci slavnosti byla předána cena nejúspěšnějšímu žákovi školy za rok 2013. Pro letošní rok vybrali pedagogové žákyni 5. třídy – Kamilu Šafránkovou. Ocenění získala za velké sportovní úspěchy. Kamila hraje od svých 5 let tenis (dříve v Chocni, dnes v Žamberku). Ze svých turnajů si přivezla přes 50 pohárů či medailí. Letos se stala přebornicí východních Čech ve čtyřhře. Podle žebříčku je 3. v kraji a 9. v ČR. Držme Kamče pěsti, ať ji neopouští chuť zlepšovat se! V čem byl však tento ročník slavnosti jiný?  Možná v tom, že byla k vidění téměř „celá škola“. Ten, kdo tuto sportovní akci promeškal, si nejspíš slůvko „celou“ přeloží jako „všichni žáci“, ale zúčastnění již vědí, že tentokrát došlo i na vystoupení učitelů.  Uvidíme, zda tato tradice zůstane zachována i pro následující roky. Velké díky patří všem, kteří se „pozastavili“ u naší dobrovolné kasičky. Vybraná částka byla použita na odměny pro cvičící a bude použita na další materiál a pomůcky pro žáky.