Úvodní stránka » Aktuality » Ekologická soutěž Ekománie

Ekologická soutěž Ekománie

Žáci 8. a 9. třídy naší školy se v letošním roce v rámci volitelného předmětu „Ekologické praktikum“ zapojili do soutěže s názvem Ekománie, kterou již třetím rokem pořádá Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína se sídlem v Třeboni. Prvního korespondenčního kola této soutěže se zúčastnilo 245 žáků osmých a devátých tříd základních škol z celé České republiky. Ze všech účastníků postoupilo do druhého kola soutěže pouze 33 nejlepších řešitelů. Toto kolo se konalo ve středu  17. 2. 2016 v Třeboni. Pro soutěžící byly připraveny tři úkoly. Nejprve vyplňovali všeobecný environmentální test. Druhou částí byl environmentální pokus. Ten probíhal v hydrologické učebně, kde se žáci blíže seznámili s modelem jezu a vsakováním vody do půdy. V poslední části soutěže odpovídali na otázky týkající se řeky, především rozdílu mezi horním, středním a dolním tokem vody.Mezi soutěžícími, kteří se druhého celostátního kola zúčastnili, byly i dvě žákyně našeho 9. ročníku (Simona Drábková a Marie Ludvíčková).