Úvodní stránka » Aktuality » Běh údolím J. A. Komenského

Běh údolím J. A. Komenského

Dne 19. 5. 2014 proběhl 22. ročník Běhu údolím J. A. Komenského. Do startovních listin bylo zapsáno 173 závodníků z deseti škol. Na startu panovala mírně neklidná atmosféra, a to nejen z očekávání dobrých výsledků, ale především ze stavu tratě, která byla po předešlých deštích mírně řečeno bahnitá. Všichni závodníci se však s nástrahami bláta a vody poprali statečně a do cíle doběhli již za slunečného počasí často ve skvělých časech. Soutěž o putovní pohár pro nejúspěšnější školu vyhrála ZŠ Ústecká z České Třebové s třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí. Na paty vítězům šlapala ZŠ M. Choceňského Choceň, která díky dvěma zlatým, jedné stříbrné a jedné bronzové medaili obsadila druhou příčku. Srdce místního diváka zaplesalo především díky třetímu místu běžců ze ZŠ J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí. Naši závodníci získali jedno zlato (Lucie Nádeníková), jedno stříbro (Veronika Paukertová) a jeden bronz (Eliška Frydrychová). Všem 51 závodníkům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.