Úvodní stránka » Aktuality » Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika

V letošním školním roce se naše ZŠ J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí zúčastnila projektové části soutěže s názvem Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.   Ve středu 17. února 2016 proběhla na pardubické SPŠ chemické soutěž o nejlepší projekt na téma Odpady a recyklace.  Z naší základní školy se jí zúčastnil sehraný tým, který tvořili deváťáci (Lucie Drymlová, Šarlota Hottmarová, Radka Malá, Jan Hodinář, Jan Suchánek, Matěj Vacek) společně se dvěma zástupci 8. ročníku (Eliška Frydrychová a Michal Držmíšek).  Předem jsme dostali na výběr 12 témat týkajících se odpadů a recyklace, ze kterých jsme si vybrali pro nás to nejzajímavější, „recyklaci vody“. Vystoupení jsme si připravovali a nacvičovali průběžně několik měsíců před soutěží.  V Pardubicích jsme porotě předvedli nejprve náš poster a potom odpovídali na otázky k tématu recyklace vody.Úroveň všech soutěžních projektů byla obrovská a my jsme z Pardubic odjížděli s pocitem, že jsme ze sebe vydali to nejlepší, zaujali jsme, ale ve vítězství jsme opravdu nedoufali. Na vyhlášení výsledků soutěže jsme si museli počkat až do úterý 22. března, kdy se v pardubickém ABC klubu konalo slavnostní předávání cen.  K našemu velkému překvapení a obrovské radosti jsme si z Pardubic odvezli první cenu za nejlepší projekt. Vyhráli jsme přenosnou laboratoř od firmy Lach-Ner a celou řadu drobných cen.