Úvodní stránka » Aktuality » Den zdraví

Den zdraví

V pátek 18. listopadu proběhl na Základní škole J. A. Komenského projektový den s názvem Den zdraví. Během dopoledne absolvovali žáci přednášky o zdravé výživě a poskytování první pomoci, vyplnili si osobní kartu žáka a nakonec si zasoutěžili s plaveckou školou.  O zdravé výživě a správném složení jídelníčku dětem přednášela paní Maixnerová v rehabilitačním ústavu. Dalším bodem programu byla přednáška pana Hodovala, člena ČČK, který žákům velice vtipně shrnul zásady první pomoci a resuscitace. Všechny děti si na vlastní kůži vyzkoušely, jak se provádí srdeční masáž a dozvěděly se spoustu praktických informací od profesionálního záchranáře. Ve zbylém čase si školáci vyplnili osobní kartu žáka, do které si zaznamenali údaje, jakými byly například výška, váha, obvod hlavy, tělesná teplota, hodnoty krevního tlaku a tepu v klidu i po výkonu. Na závěr projektového dne se v tělocvičně naší školy představila plavecká škola z Ústí nad Orlicí, která připravila pro děti dovednostní soutěž.